אודות העמותה | סיפור ההקמה

הכל התחיל במקום שנקרא "אדמאמה". חגי הירשפלד, מנכ"ל החברה הכלכלית של העמותה, הכיר בחור חביב בשם אביב בייליס לרנר, ויחד גרו ופעלו בחווה האקולוגית הראשונה בארץ – "אדמאמה".

לאחר מספר שנים, נפרדו דרכם, וגם החווה נאלצה לסגור את שעריה. חגי מצא את עצמו בפרויקט אקולוגי נוסף, משתלה שיקומית ושמה 
"החצר", חגי קרא לאביב שוב, והציע לו להיות מדריך שיקומי, ואביב עם ליבו הענק לקח את התפקיד בשתי ידיים והתחיל לשתול בחצר ולעבד את האדמה יחד עם מתמודדי נפש. כדי להרים את המקום עוד יותר למעלה, למצוא לו את המיתוג הנכון, השיווק הנכון, חגי התייעץ עם שי אטיאס, לימים, מנכ"ל העמותה, אם שי מכיר מישהו שיכול לעזור לו בשיווק המקום. שי חשב על זה מעט, והציע את עצמו!

לאחר מספר חודשים, "החצר" המשיכה את דרכה העצמאית בלי השלישיה מסיבות השמורות למערכת.

חודשיים לאחר מכן, בספטמבר 2019, הוקמה העמותה. לאביב עלתה המילה "ונטעת". למעשה המילה הזו עלתה עוד הרבה קודם, אך אביב לא ידע מה לעשות איתה. אביב, שיר ואודי, מייסדים נוספים של ונטעת, קראו לשי, חגי, אורן, ניב ודור מעוז, שלימים מנהל את הקשרים עם הקהילה העסקית  ואמרו – יש לנו משימה – להכניס את הטבע לערים שלנו.

משם. הכל היסטוריה. החלומות שלנו גדולים. אמיתיים. ומתגשמים בכל שעה שאנו זוכים לעשות את מה שאנחנו עושים.

אישורי העמותה

חזון העמותה

עמותת וְנָטַעְת פועלת למען פיתוח וטיפוח יערות אקולוגיים בעיר ובכפר, במטרה לתרום לאיזון מערכות האקלים המקומיות וחיזוק הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, לקרב בין קהילות, לקדם צמיחה כלכלית מקיימת ולעודד תרבות נטיעה ושמירה על עצים ככלי חינוכי לשינוי תודעה בין אדם לאדמה ובין אדם לאדם.

ערכי העמותה

שותפות
קידום שותפים לחזון עיר-יער

קהילתיות
שיפור הקהילות בהן אנחנו חיות

אהבה
כי צריך לתת הרבה אהבה לאדמה

אנושיות
הדרך לסולידריות מתחילה באכפתיות אנושית

אקולוגיה
העולם הוא שלנו להשאר

האנשים מאחורי ונטעת

צוות העמותה

שי בן 39, מעיר היער העתידית ת"א. מרצה על ניהול זמן וארגון משימות, מגיע מעולמות השיווק והפרסום וליווה בחייו מעל ל-100 זוגות בתהליכי פונדקאות, הוציא סינגל לרדיו ומאמין בתרומה לקהילה בה הוא חי.

שי אטיאס

מנכ"ל העמותה

shay@venatata.org

חגי בן 34, עסק בתחום ניהול הפרויקטים בהפקת תוכן וידיאו קרייאטיב ופירסום. הפקת תערוכות אמנות גדולות. והקים את חוות אדמאמא, החווה האקולוגית הראשונה בארץ.

חגי הירשפלד

מנכ"ל החברה הכלכלית

hagai@venatata.org

בן 33 מת"א, יזם חברתי ומנהל את קשרי קהילה ואחריות תאגידית בעמותת "ונטעת". בעבר עבד מספר שנים בתחום חווית הלקוח, בחברת טמפו בתור מדריך ויועץ יין ובהמשך כדייל אוויר בכיר בחברת אל-על.

דור מעוז

סמנכ"ל קשרי קהילה עסקית

dor@venatata.org

עדי בת 31, מעיר היער העתידית ת״א. הפיקה כנסים רפואיים בינלאומיים מסביב לגלובוס. מאמינה שעזרה לאחר היא העצמה עצמית. אוהבת לקרוא, לרקוד, צמחים, פיזיקה, אנשים, ואת החיים עצמם.

עדי גזנדה

סמנכ"ל תפעול וגזברות

addi@venatata.org

אביב יזם אקולוגי וחינוכי שנים רבות. ניהל פרויקטים לנוער בסיכון ברחבי הנגב במסגרות חינוך בלתי פורמאליות והנחות תשתית לפרויקטים סביבתיים. הבעלים של חברת הגינון "אל הגן" וההוצאה לאור "אותות" לפיתוח כלי תקשורת ורוח לעבוד עם קבוצות ויחידים.

אביב בייליס לרנר

מייסד העמותה ומנהל אסטרטגיה

aviv@venatata.org

צוף בת 35 גרה ליד הים 😉 ב 9 שנים האחרונות עוסקת בהפקות אירועים ושיווק ובשנתיים האחרונות שיניתי כיון להפקות מעולם אחר, בעלות משמעות עבורי לטובת הגנה על הטבע, הים והסביבה בכלל. עושה את מה שאני אוהבת ואוהבת את מה שאני עושה.

צוף קדם

מנהלת הפקה

tsuf@venatata.org

זיוה, בת 40 מהרצליה. לומדת גינון טיפולי, מדריכת גינון לילדים ומטפלת בטופי הכלבה האהובה. לאחר שנים בעולמות האדמיניסטרציה הבנתי שחיבור לאדמה ולאנשים הוא חלק מהותי מהנאה והנעה בחיים שלנו על הכדור.

זיוה פרוכטר

מובילת פעילות

ziva@venatata.org

עינבר בת 31, מיפו . אשת ים , יזמת ירוקה, מנהלת קהילות ומפיקת ארועים ירוקים, מדריכת צלילה וצוללת חופשית 20 מטר עומק! הכי אוהבת עבודה עם אנשים ועשייה בעלת איפקט.

עינבר מרגוליס

רכזת קהילה

inbar@venatata.org

יואב בן 38, מעיר היער העתידית כפר סבא. מקים ומלווה גינות טיפוליות ושיקומיות, גנן טיפולי שמגיע מעולם ההנדסה הכימית והפרמאצפטית. מאמין בצורת חיים אקולוגית טבעונית ובתרומה לקהילה בא אני חי.

יואב צפריר

רכז פעילות שטח

yoav@venatata.org

ועד מנהל

בן 42, נשוי + 3, בוגר תואר שני במימון מהעברית ומשפטים בבר אילן, בעל ניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן הפיננסים, שוק ההון והייעוץ העסקי. כיום, מנהל אגף פיתוח עסקי בחברת עמידר. בעבר, כיהן בתפקידים בכירים בענף הנדל"ן בתחום הייזום וההתחדשות העירונית.

רון אור-נחמני

יו"ר ועד מנהל

בן 38, נשוי +1, בוגר תואר ראשון במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת ת"א, בעל ניסיון רב בתחום ההשקעות והייעוץ העסקי . כיום, מנהל פעילות השקעות ריאליות בחברות טכנולוגיה בינלאומיות עבור חברת השקעות פרטית גדולה.

יעקב סטיר

חבר בועד מנהל

בת 28. יועצת לסגנית יו״ר קק״ל, סטודנטית למשפטים. בעבר, ניהלה תקציבים של 3 מערכות בחירות, יועצת פרלמנטרית של ראש מפלגה בנושא חקיקה, שינוי מדיניות וסביבה.

הדר גולן

חברה בועד מנהל

בן 38 , נשוי + 3, בוגר תואר ראשון בהנדסה תעשיה וניהול, תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון. כיום מנהל תחום במחלקת האופטימזציה של אסטרטגית מוצרים ב"טבע תעשיות פארמצבטיות".

ארנון מצר

חבר בועד מנהל

וועדת ביקורת

איתמר בן 41, מייסד ומנכ״ל פייאם, חברת פינטק. בעבר הקים והפיק את פסטיבל קוויר מג׳יק והיה חלק מקבוצת המייסדים של חוות אקולוגיות קוויריות שונות.

איתמר ג'ובאני

חבר בוועדת ביקורת

חן בן צבי. 41. אזרח "ארץ-יער" שכבר קמה ומתפקדת בדמיוני. בארץ זו, כל הערים הן ריאה ירוקה. איזורי מגורים יפים ונעימים. יחידים, משפחות, שבטים וקהילות חיים את חייהם בסביבה חיה ונושמת... אני רואה את פעילותם של חבריי החרוצים בקהילת (עמותת) "ונטעת" ואני מתחיל לראות את החזון הזה נרקם ומתהווה. במהרה בימינו, גוש-דן יהיה שם של יער (bush-דן).

חן בן צבי

חבר בוועדת ביקורת

מייסדי העמותה

בת 34 ממכמורת, אמא +2, מחוברת לאדמה ולעצים. מנחה ימי התנדבות בגינות מרפא. מקימה את "מועדון כבושים כבושות" למזון חי ומזין, לאחרונה אני עובדת על כתיבה והלחנה של אלבום.

מאיה גלנץ לרנר

מייסדת

מאיה חציר, בת 30 מקציר, מטפלת גוף נפש, מורה ליוגה, מנחת מעגלי מיניות מודעת. בניתי ביחד עם אהובי בית אדמה אקולוגי במשך שנתיים. מנסה בכל עת להיטיב עם הסביבה.

מאיה חציר

מייסדת

עופר, איש אדמה, חקלאי, איש שחי בקהילה אותה הוא מקדש.

עופר כרמון

מייסד

אני מתעסק בקיימות ומלאכה ומאמין גדול במתודות לשינוי חברתי שמשתמשות במלאכה ובעשייה ישירה עם הגוף ועם חומר ככלי להעצמה אישית וקהילתית.

נועם גולן ראוזניץ

מייסד

שיר טלאור היא אחת ממייסדי אקוטופיה, אדריכלית בהכשרתה אך מציגה עצמה כאנארכיטקטית (שילוב של ארכיטקטית ואנארכיסטית). היא חברה בקולקטיב אונייה ועבדה בארגון SID.

שיר טלאור

מייסדת