ונטעת לקשיש

"ונטעת לקשיש" הוא פרויקט התנדבותי כלל-ארצי המותאם לתקופת הקורונה ומייצר מפגש בין קשישים וקשישות (65+) למתנדבים על מנת להפיג את הבדידות שהם חווים בשל קשיי הקורונה ובמטרה לייצר חיבור בין דורי.

🕯 מבצע ״ונטעת לניצול שואה״ 🕯

יום השואה 2021

אביב וסבא יודק׳ה

״אני רוצה לבקש מהקהילה שלי מתנת יום הולדת מיוחדת השנה.

יצאה לי היום הולדת על יום השואה, ואני רוצה לתת את מתנות יום ההולדת שלי לאותם הניצולים – אני רוצה לגייס ביחד הרבה כסף בשביל פרוייקט שהתחלתי לפני כמעט שנה – ונטעת לקשיש. זה פרוייקט שמביא מתנדבים לבקר קשישים בודדים עם עציצים, לטפל להם בגינה ולדבר עם האנשים הנפלאים האלה. להקשיב להם.

פתחתי קבוצת פייבוקס לכבוד הדבר הזה – כל חמישים שקלים מאפשרים ביקור אצל ניצול שואה ועציצים לבית שלו. מאז שהתחלנו את הפרוייקט כבר מאות אנשים לקחו בו חלק וראיתי איך זה משנה לאנשים את החיים. אני רוצה להזמין אתכם להיות חלק מזה.״

אביב בייליס לרנר

הצטרפות לעידכונים לגבי הפעילות

תשריש את זה הלאה

פעילות לחברות

זהו פרויקט שסובב סביב נתינה והקשבה לקשישים בני ובנות הגיל השלישי, במסגרתו אנו יוצרים קשר עם חברות עסקיות ומאפשרים לעובדי החברה לשלוח עציצי פרחים רב-עונתיים במתנה לקשישים, ולשוחח איתם שיחה מקרבת. 

בשיחה העובדים מספרים קצת על עצמם ושואלים את הקשיש על מצבו בתקופה המיוחדת של הקורונה, על צרכיו, על בני משפחתו, ולבסוף מספרים לו שבאפשרותו ״להשריש את זה הלאה״ – להעביר מעטפת זרעים פורחים לאדם אחר שיקר לליבו בתוספת ברכה אישית ממנו.

בזמן השיחה העובד ממלא את פרטי המען לשליחת המעטפה הפורחת והברכה שאותה יעביר הלאה לאדם היקר ללב הקשיש.