פרוייקט 100 הגינות

פרויקט 100 הגינות, קווים לדמותו

עמותת ונטעת שמה לה למטרה, להפוך את הריפוי בעזרת הטבע לכלי טיפולי ושיקומי רווח בכל מוסדות השיקום בישראל. ההבנה שלנו בארגון היא שריפוי אדם במשבר, קשור באופן ישיר לריפוי ושיקום הקהילה שהוא חלק ממנה וכך הדבר גם למערכת האקולוגית המקיפה אותו. בחרנו ליצור מהלך שיקומי הוליסטי – בו אנו מביאים את הקהילות המגוונות בישראל, למוסדות השיקום השונים על מנת לשתף פעולה יחד עם דיירי המקום בעבודת ריפוי האדמה ובהתאם שיקום המערכת האקולוגית.

קבענו לנו יעד להקמת 100 גינות טיפוליות ב-100 מוסדות שיקום ברחבי הארץ. כל גינה טיפולית בה נפעל היא חלק ממערך קהילתי עוטף של מתנדבים, מוסדות חינוך, חברות וארגונים. מערך של שיקום תעסוקתי שהעמותה שותפה בו לצד תמיכה מן הרשויות המקומיות.

 

חזון פרוייקט 100 הגינות: "אדם-אדמה-קהילה"

מודל העבודה המוביל אותנו, מבוסס על שלושה עולמות התוכן:

אדם: טיפול באמצעות גינון

הגינון הטיפולי תופס את חווית השיקום של האדם כתהליך הוליסטי המתחולל בסביבתו הטבעית. אדם שרואה עץ צומח, ומשתתף במעשה הנביטה – צומח גם הוא ומתעורר לחיים. הגנן הטיפולי אחראי על תיווך והפעלתו של מרחב הגינון הטיפולי לדיירי המוסד, מלווה אותם אישית, מקיים פעילות טיפולית ונוכח כאשר מגיעות קבוצות חיצוניות לפעילות.

אדמה: אקולוגיה

כל מרכז שנעבוד בו יהיה רקמה אקולוגית חיה ומשגשגת. אדמת המוסד תקבל את התנאים הדרושים לה, על מנת להפוך לבוסתן טבעי המלא בצמחי נוי, מאכל ומרפא.

קהילה: שיקום בקהילה

האלמנט הקהילתי ינוהל על ידי רכזת קהילתית אשר תחת חסותה יתקיימו קשרים עם מוסדות החינוך בסביבה, ארגונים, חברות עסקיות וכלל פעילות המתנדבים. בכל מוסד נשאף ליצור ולקיים מערכת קהילתית שתהווה קרקע לעשייה מגוונת, שיתופי פעולה, ולמידה משותפת.

שותפים אסטרטגיים

השתתפו בפעילות

קמפיין ה-100

מימון המונים להשקת הפרוייקט

הסרטון מתוך קמפיין מימון ההמונים ״קמפיין ה-100״

בסוף ספטמבר 2020 סיימנו קמפיין מימון המונים כדי לתת יריית פתיחה לפרוייקט הדגל של ונטעת להקמת 100 גינות טיפוליות במרכזי שיקום. היעד של הקמפיין עמד על ₪250,000 והתרגשנו לגלות היענות עצומה לתמיכה בקמפיין. מעל 200 אנשים הציעו לתרום תשורות, מעל 2,000 אנשים תרמו ורכשו תשורות במהלך הקמפיין, ומעל 400 אלף ש״ח נתרמו בסה״כ.

לפרטים נוספים על הקמפיין, בקרו בדף השאלות והתשובות.

0
תורמים
0
הסכום שנתרם
0
גינות טיפוליות

השתתפו בפעילות

בין סגר לסגר ולמרות עשרות אירועים שבוטלו, הספקנו להגיע למספר מרכזי שיקום עם עשרות מתנדבים (לפי תקנות התו הסגול) ולהתקדם בתהליך הקמת הגינות.

אם ננסה לספר כמה המפגשים האלה עושים טוב לכולם אז לא בטוח שתאמינו, אז ניתן לתמונות לדבר: