הרצאות

בהרצאות #עיר_יער נכיר את הפוטנציאלים הגלומים בעיר הירוקה של המחר, נציג דוגמאות פורצות דרך מהארץ ומהעולם ליוזמות שהופכות את העיר לרקמה ביולוגית, לבסיס לצמיחה כלכלית ירוקה ולבנייה של קהילות משגשגות.

לוח אירועי אונליין

הצטרפו להרצאות #עיר_יער

הרשמו להרצאות #עיר_יער וקבלו מידע ותזכורת על ההרצאות הבאות. ההרצאות הן בשידור חי בזום, שם אפשר גם להיות איתנו באינטראקציה במהלך ההרצאה. הן משודרות גם בדף הפייסבוק של ונטעת וההקלטות של ההרצאות עולות לערוץ אקוטופיה ביוטיוב.

צפו בהקלטות של הרצאות

חזון #עיר_יער וצמיחה כלכלית 2.0

בהרצאה נכיר את הפוטנציאלים הגלומים בעיר הירוקה של המחר, יחד נכיר דוגמאות פורצות דרך מהארץ ומהעולם ליוזמות שהופכות את העיר לרקמה ביולוגית, לבסיס לצמיחה כלכלית ירוקה ולבנייה של קהילות משגשגות.

הטכנולוגיה של היער והאקו-סיסטם העירוני

נדבר על טכנולוגיה ביולוגית מאינדונזיה להפקת סוכר, דלק ומי שתייה מהשמש בצורה ידידותית לסביבה, על איך ערים בעולם מפיקות חשמל, דלק ודשן משאריות המזון והביוב שלנו, על איך יישוב בישראל מטהר מי שופכין של עיר שלמה בתוך פארק עירוני מלא ציפורים ופרחים ואיך אחרי כל כך הרבה שנים הטכנולוגיה המדהימה של היער עדיין עובדת בצורה יותר אקולוגית ויעילה מכל שיטה חקלאית שמוכרת לאנושות.

שפת הפטריות ותודעת הרשת העירונית

בהרצאה נכיר את עולמן המרתק של הפטריות – נפגוש מיזמים פורצי דרך מרחבי העולם שנותנים פתרונות בתחומי האנרגיה, מזון, פיתוח חומרים אקולוגים ורפואה הפועלים יחד עם הפטריות. נכיר מחקרים פורצי דרך המגלים את אופן פעולתן וכוחן של הפטריות ואת הדברים המדהימים שאנו יכולים ללמוד מהן בפיתוח הערים שלנו והבתים שלנו.

מיקרוביום: המערכת החיסונית של העיר

קצת על עולמן המופלא של החיידקים והפטריות שחיים בתוך הגוף שלנו, על הגוף שלנו, בבית שלנו ובסביבתנו. נכיר את מכון המחקר שיודע לבדוק את מערכת העיכול שלנו ולבנות עבורנו את התפריט שבנוי בהתאם לחיידקים שיש לנו בבטן. נכיר את החיידקים באדמה שהם תרופה פורצת דרך לדיכאון, נכיר את המהפכה בחברות הדשנים שבונות את המערכת החיסונית של הקרקע ושל הצמחים במקום להרוס אותה.

שיקום אקולוגי: כיצד מרפאים אדם-אדמה-קהילה

בהרצאה נכיר את חזית השיקום האקולוגי העולמי – כיצד משקמים אדמות הרוסות בכלים אקולוגיים? כיצד משקמים קהילות שבורות בעזרת גינון קהילתי? כיצד מטפלים בטראומות קשות במוסדות פסיכיאטרים בעזרת גינון טיפולי? נכיר מחקרים מרתקים על המשמעות של טבע ואדמה בסביבה טיפולית, על הטרנד האקולוגי במשרדים ומרחבי עבודה, על כלים פורצי דרך לשיקום מערכות אקולוגיות הרוסות, על דוגמאות מדהימות לגינות קהילתיות מהעולם, לשיקום תעסוקתי פורץ דרך בישראל, ולפרויקטים שעוצרים התפשטות של מדבריות בגודל של מדינות שלמות.

יש עוד הרבה הרצאות חדשות בערוץ היוטיוב